Please wait...
Please note, our website uses cookies saved in the end user's equipment. Use of this website constitutes acceptance of the Rules of the portal.
Here you can read the terms of our portal

Witamy w Qnap Room

Priorytetem dla firmy QNAP (ang. Quality Network Appliance Provider, dostawca wysokiej jakości urządzeń sieciowych), jest zapewnianie kompleksowych rozwiązań, począwszy od projektowania oprogramowania, przez projektowanie sprzętu, po produkcję własną. Koncentrując się na innowacjach w zakresie pamięci masowej, łączności sieciowej i inteligentnego wideo, QNAP wprowadza aktualnie rewolucyjne rozwiązanie Cloud NAS, które jest częścią naszego najnowocześniejszego oprogramowania działającego w oparciu o subskrypcję i zróżnicowanego ekosystemu kanałów usługowych. Według prognoz QNAP serwer NAS będzie czymś więcej, niż tylko zwykłą pamięcią masową, dlatego firma stworzyła infrastrukturę sieciową w chmurze, która umożliwia użytkownikom hostowanie i projektowanie systemów analizy w oparciu o sztuczną inteligencję, przetwarzanie brzegowe i integrację danych w swoich rozwiązaniach QNAP.

OFICJALNA STRONA QNAP

FILMY
INSTRUKTAŻOWE

RABATY
PROJEKTOWE


Do końca roku przełącznik QSW-M5216-1T można kupić z 15% rabatem projektowym.

QSW-M5216-1T to 16-portowy zarządzany przełącznik światłowodowy 25GbE SFP28 z dodatkowym portem 10GbE NBASE-T. Model QSW-M5216-1T, obsługujący przełączanie Layer 2 i zarządzanie siecią za pomocą przyjaznego w obsłudze interfejsu WWW, stanowi podstawowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być używane nawet przez specjalistów spoza branży IT. Model QSW-M5216-1T oferuje ultrawysoką szybkość 25GbE i przepustowość przełączania szkieletowego na poziomie 820 Gb/s, dzięki czemu może pełnić rolę głównego przełącznika poprzez podłączenie do serwerów 25G i NAS w serwerowniach lub do przełączników 25G/10G w celu zwiększenia szybkości pamięci masowej, wirtualizacji, edycji wideo i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. QSW-M5216-1T oferuje elastyczne interfejsy sieciowe zapewniające wysoką kompatybilność w przystępnej cenie, umożliwiając małym firmom szybką modernizację do ultraszybkiej sieci szkieletowej poprzez integrację z istniejącą infrastrukturą sieciową.

WIEDZA
DO WYKORZYSTANIA

LICENCJE


Licencje QVR Pro

Licencje QVR Pro Unlimited Playback są przeznaczone dla użytkowników, którzy wymagają odtwarzania nagrań starszych niż 14 dni za pomocą programu QVR Pro Client.

Każdy serwer QNAP z procesorem x86 (AMD/Intel) oraz ARM x64 ma w cenie 8 licencji QVR Pro. Możliwe jest dokupienie paczek po 1, 4 lub 8 kanałów. Maksymalnie jeden serwer z procesorem AMD/Intel obsłuży do 128 kamer, z procesorem ARM x64 do 16 kamer.

Licencja QVR Pro Gold aktywuje funkconalości QVR Guard i QVR Center, oraz dodaje 8 kanałów.

Na stronie każdego urządzenia, które obsługują QVR Pro w cenniku online na portalu podane są ceny poszczególnych licencji.


Licencje Surveillance Station

Dla starszych urządzeń i tych nie wspierających QVR Pro, możliwe jest wykorzystanie systemu Surviellance Station. W zależności od modelu, w cenie urządzenia dostępne będzie 2, 4 lub 8 kanałów, kolejne mogą być dokupione w pakietach 1, 2 lub 4 kanałów.


Licencja Cloud NAS

Licencja pozwalająca na uruchomienie systemu QTS w chmurze. System QTS Cloud NAS licencjonowany jest w formie miesięcznego abonamentu:


Licencja McAfee

Użytkownicy mogą aktywować bezpłatną 30-dniową wersję próbną za pośrednictwem App Center w obsługiwanych modelach (jest ona dostępna tylko na nich).

Aby korzystać z aplikacji po 30 dniach od instalacji, niezbędny jest zakup licencji. Licencję można zakupić w dystrybucji lub na stronie https://license.qnap.com po czym należy ją zainstalować na serwerze QNAP.

Należy pamiętać, że aplikacja McAfee jest obecnie obsługiwana przez wszystkie serwery NAS z procesorami Intel/AMD x86.


Licencja ExFat

Dzięki licencji sterownika exFAT stworzonego przez QNAP wraz z Microsoft i Paragon Software Group, możliwe jest podłączenie dysków USB sformatowanych w systemie plików exFAT do QNAP NAS.


Licencja HybridMount

HybridMount pozwala na podłączenie przestrzeni w chmurze do QNAP NAS i wykorzystanie jej jako dodatkowego storage. Domyślnie, w cenie licencji dostępna jest jedna licencja. W celu podłączenia kolejnych przestrzeni w chmurze, niezbędna jest dodatkowa licencja HybridMount.


Licencja VJBOD Cloud

VJBOD Cloud pozwala na montowanie pamięci obiektowej w chmurze jako woluminu opartego na blokach z pamięcią podręczną. Istnieje możliwość podłączania do 9 przestrzeni (Każde połączenie wymaga licencji, w tym 1 bezpłatnej licencji dożywotniej). W cenie urządzenia dostępna jest jedna licencja.


GWARANCJE


Gwarancja standardowa

W zależności od modelu, urządzenia posiadają gwarancję o różnej długości obowiązywania:
- Serwery NAS w obudowie TOWER – 2 lata gwarancji podstawowej
- Serwery NAS w obudowie RACK – 3 lata gwarancji podstawowej

Wyjątkiem są: - modele klasy enterprise, seria TES, ES, TDS, SAS – 5 lat gwarancji podstawowej.
- modele w obudowie TOWER TS-1677X oraz TS-1685 - 3 lata gwarancji podstawowej.


Przedłużenie gwarancji standardowej

Do wszystkich urządzeń QNAP NAS z gwarancją 2 lub 3-letnią możliwe jest wykupienie przedłużenia gwarancji podstawowej do 5 lat. Takie przedłużenie można wykupić do 9 miesięcy od daty zakupu serwera (data na fakturze).


Naprawy pogwarancyjne

QNAP oferuje odpłatną naprawę serwerów, które uległy awarii po okresie gwarancyjnym. Koszt takiej naprawy jest zależny od stopnia uszkodzenia urządzenia. Obsługa klienta QNAP zweryfikuje poziom uszkodzenia produktu i przedstawi ofertę naprawy. Szacowany koszt naprawy obejmuje naprawę lub wymianę komponentów, sprawdzenie produktu oraz opłaty za wysyłkę w jedną stronę.


Advanced Replacement

Usługa zaawansowanej wymiany sprzętu QNAP (QARS) to opcjonalna usługa klasy premium pozwalająca przyspieszyć wymianę sprzętu. Gdy wykupiona jest ochrona QARS, firma QNAP wysyła urządzenie zamienne jeszcze przed wysłaniem serwera NAS do serwisu przez użytkownika. Nasz plan zaawansowanej wymiany sprzętu to idealne rozwiązanie dla użytkowników wymagających minimalizacji przestojów. Gwarancję można wykupić na okres do 5 lat i dostępna jest dla modeli: TES, ES, TDS i SAS.


Gwarancja NBD i Onsite na serwery

W ramach opcji "Next Business Day" klient otrzymuje zastępcze urządzenie dostarczone następnego dnia roboczego od zgłoszenia i weryfikacji problemu w celu zminimalizowania przestojów spowodowanych przez awarię do minimum. W przypadku gwarancji "NBD on-site" sprzęt zostanie dostarczony przez naszego pracownika w następnym dniu roboczym, który również odbierze uszkodzoną jednostkę.

Gwarancje NBD i NBD-onsite można wykupić dla wszystkich serwerów NAS w obudowie RACK oraz dla modeli w obudowie TOWER od 5 zatok a także dla wybranych modeli 4-zatokowych.

Gwarancje NBD i NBD-onsite mogą zostać zakupione na okres od 1 do 5 lat, przy czym zakup gwarancji na 5 lat dla modelu z podstawową gwarancją 2- lub 3-letnią nie wymaga rozszerzenia gwarancji podstawowej.

UWAGA: Każda gwarancja NBD musi być aktywowana, jej zakup nie jest tozsamy z jej aktywacją, dlatego zawsze po zakupie należy upewnić się w dystrybucji czy gwarancja jest aktywowana.


Gwarancja na akcesoria

Wszystkie akcesoria są objęte 2 letnią standardową gwarancją i nie można jej przedłużyć.


NIE ZNALAZŁEŚ
TEGO CZEGO SZUKAŁEŚ?

skontaktuj się z:

Paweł Szukiel
Business Development Manager – Networking
mob. (+48) 601 189 407
Pawel.Szukiel@ingrammicro.com
Ingram Micro Vendor ROOM: